Hakkımızda

İhlas Marmara 1 Evleri Hakkında

İhlas Yapı A.Ş. tarafından yapılan ve İstanbul’luların 1997 yılında oturuma açılmıştır. 2866 daire ve 134 villadan oluşan sitemiz “Türkiye’nin En Güzel Sitesi” ünvanını gururla taşımaktadır. 

Sitenin sadece %10-15 ine inşaat yapılmış, geri kalan kısım yol, otopark, park, oyun alanları ve sosyal tesislere ayrılmıştır. Çok yüksek binaların yapıldığı yerlerde bile bu oranda açık alana rastlamak mümkün değildir. 

Sitemiz gibi denize çok yakın mesafede, önünde bir engel olmadan çok geniş panoramik görüntüye sahip site sayısı çok azdır. 

Bizim sitemiz orman içinde değildir ama orman adeta bizim sitemizin içindedir. Sitemizde 1000 çeşide yakın ağaç ve bitki türü vardır ki , bunların içinde ülkemizde nadir bulunan ağaç ve bitki türleri de vardır. 

Sitemiz açıldığından beri bir huzur diyarı olmuştur. Bunda burada yaşayan insanların payı çok büyüktür. Sitemizde gerçek istanbul beyfendileri, hanımefendileri güzel komşuluk ilişkileri içinde huzurla yaşanmaktadır.

Mahmut Küçükdoğan / Yönetim Kurulu Başkanı

İş, spor, siyaset ve gönül adamı Mahmut Küçükdoğan, 1955 yılında Tokat, Zile ilçesinde doğdu. 1978 yılında Ankara 19 Mayıs Gençlik ve Spor Akademisi’nden mezun oldu.


Küçükdoğan, 1978 yılında dede ve baba mesleği olan konfeksiyon ve tekstil imalatının başına geçti. 1994’te yüzde 100 yerli sermaye ile kurduğu Rodrigo Jeans ile ülkemize yeni bir marka sundu. Mahmut Küçükdoğan, 28 ülkede tescilli ve dünyada 18 ülkeye ihraç edilen Rodrigo Jeans ile ülkemize sadece bir marka kazandırmakla kalmadı, Türk müteşebbis ruhunun en başarılı örneklerinden birini de sergilemiş oldu.

 


2002’de Chochili markası ile üretimine başladığı tek kullanımlık ürünlerle ülke çapında 7000’den fazla otel ve hastane’nin tedarikçisi oldu. 2005 yılında teknoloji alanındaki yatırımı ile TGAR markasını ülkemize kazandırdı.

 


2011 yılında Dr. Salt Sıvı Tuz markasını Türk halkının beğenisine sundu ve doğal kaynağından, sağlıklı tuz üretimini gerçekleştirerek bu alanda bir ilk olmayı başardı.

 


İş yaşamına en alt seviyeden başlayarak, her türlü sıkıntı ve zorluklarla mücadele eden, inancı, gayreti ve emeği kendine rehber edinen Mahmut Küçükdoğan, bu ilkeleri sayesinde yükselen bir grafik çizdi, işadamı, sanayici ve yatırımcı olarak bu ülkeye hizmet etti.

 


Mahmut Küçükdoğan; sanayi, ticari, sportif meslek kuruluşlarında ve siyasetin çeşitli kademelerinde görev yaptı, yapmaya devam ediyor. Mahmut Küçükdoğan, evli ve 4 çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.