Aidat Ödeme Banka Hesapları
0212 875 33 43
bilgi@ihlasmarmaraevleri1.com

Haberler / Etkinlikler

FAALİYET RAPORU

İHLÂS MARMARA EVLERİ SİTE YÖNETİMİ

 

 

Sevgili Site Sakinleri,

 

 

Beylikdüzü’nün ilk “Toplu Yapı”Konutlarından olan, İhlas Marmara Evleri 1.Kısım SitesininYönetimi olarak, Sitemizin güzide insanlarının, hizmetin en iyisine layık olduğunun bilincinde, sizleri huzurlu, güvenli ve bakımlı bir site içinde yaşatabilmek için azami gayret sarf ediyoruz.  

 

İhlas Marmara Evleri 1.Kısım Sitemiz,  yaklaşık 15 binden fazla nüfuslu, planlı ve muntazam bir yerleşim alanı olan, 700.000 m2 üzerine kurulmuş, özel bir toplu konut sitesidir. Yaklaşık 21 yıllık sitemizde, birçok defa başta güvenlik olmak üzere, Site Yönetimimizin yaptığı faaliyetleri nedeniyle, bölgemizdeki başta Kaymakamlık, Emniyet Müdürlüğü dahil gerek Kamu, gerek sivil halk ve çevre site sakinleri tarafından ve özellikle sitemizde bulunan yaklaşık 15 binden fazla site sakimizin çoğunluğunun da takdirlerini kazanmış örnek bir toplu yapıdır.  

 

1997 senesinde iskâna açılan Sitemiz,22.’nci yılına girmiştir. Artık büyüyen bitkiler, çalılar, ağaçlar, bozulan zeminler, kaldırım taşından, çatı yalıtımlarına kadar, zamanla her şey tazeliğini, işlevini kaybetmektedir. Hidrofor motor ve tesisatları ile asansör motor ve tesisatları gibi elektromekanik cihazların ömürleri de, düzenli bakım, onarım faaliyetleriyle uzatılmaya çalışılmaktadır. Bu güzelim Siteyi yaşanabilir halde tutmak için biraz da sizlerin çocuklarınızı uyarmadaki gayretiniz, titizliğiniz, fedakârlığınız önemlidir.    

 

SİTE YÖNETİMİ TARAFINDAN NELER YAPILDI?   

Site Yönetimi, görevde bulunduğu dört yıl boyunca daha huzurlu, daha rahat, daha güvenli ve daha yeşil bir site için çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Sitemizin daha yaşanabilir olması için çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

 

A - GÜVENLİKLE İLGİLİ YAPILANLAR    

484 Kamerayla Öncelik Güvenlikte Toplamda 484 den fazla kamera takıldı ve kamera sayısı artırılmaya devam ediliyor. Güvenlik araçları yenilendi, sayısı arttırıldı. Sitemizin giriş kapılarında, blok girişlerinde, asansör içlerinde sitemiz içindeki kavşaklarda ve parklarda yaya giriş kapılarının olduğu bölgelerde  toplam 484 adet kamera montajı yapılmış olup bu kameralar ile 24 saat kayıt alınmaktadır. Gerekli bakım ve onarımlar düzenli takip edilmektedir. Site teknik servis ekiplerince kamera direklerinin imalatları yapılarak kamera ve enerji kablolarının döşenme işleri gerçekleştirildi.  

 

Güvenliğimiz İçin Işıklandırma, Budama ve Eleman Takviyesi Sitemizde ışıklandırılmayan bölge kalmadı, ağaçlar ve çalılar budanarak görüş alanları genişletildi. Kapı girişlerinde ilave görevliler çalıştırılarak, güvenlik elemanları devriye hizmetine çıkarıldı.

 

Dört Kapıda 24 Saat Kontrol Sitemizde 4 noktada HGS’li ve kumandalı araç giriş çıkışları kontrol noktası ile kumandalı 3 yaya giriş kapısı da vardır. Sitemiz genelinde, halen 3 vardiya halinde 24 saat 22 güvenlik görevlisi ve 23 sivil danışma görevlisi ile toplamda 45 personel görev yapmaktadır.  

 

Araçlı ve Yaya 24 Saat Devriye Bu mevcut teknik ekipmanların desteğinde her vardiyada ortalama 200 km gibi mesafelere ulaşan araçlı, motorlu ve yaya devriye faaliyetleri devam etmekte ve görevdeki her personel cep telefonlarında yüklü olan mobil takip programıyla ne zaman nerede bulunduğu ve toplam ne kadar devriye dolaştığı elektronik olarak da takip edilip her vardiya sonunda rapora ilave edilmektedir. Halen resmi güvenlik sertifikalı personel 12/24, sivil personel ise 8/16 şeklinde çalışmaktadır.  

 

Güvenlik ve Uyuşturucuyla Mücadelede Öncülük Güvenlik personelimiz uyuşturucu satan ve kullanan kişilerle büyük mücadele edip, site içindeki satış vakalarını yüzde sıfıra indirmiş ve bu hizmetlerden dolayı sitemize  Kaymakamlık tarafından tebrik ve teşekkür edilmiştir.  

 

Hırsızlar Yakalanıp Teslim Edildi Sitemiz genelinde yapılan motorlu ve yaya devriye faaliyetleri sayesinde çok sayıda hırsızlık girişimi engellendiği gibi çarşı otoparkında park halinde aracın camını kırarak çanta çalan hırsız ve site genelindeki bisiklet parklarından bisiklet çalan hırsızlar yakalanıp polise teslim edilmiştir.  

 

Blok Kapısı Girişlerine Görüntülü Diyafon Kondu Blok girişlerine, Botechle görüntülü kapı sistemi yapıldı. Bu sistem ile direk daire ve yönetim ve güvenlik arasında irtibat sağlanabilmektedir. 

 

Güvenlik Aracı Yenilendi Uzun yıllar güvenlik hizmetinde çalıştırılan güvenlik aracı satılarak, yenisi alındı. Yeni güvenlik aracı, hem daha tasarruflu, az yakıt yakıyor, hem de hizmete yönelik daha fazla teknik özelliklere sahip.  Daha Az Yakıtla Daha Hızlı Güvenlik Devriye hizmeti gören güvenlik elemanlarına, elektrikli, az sarfiyatlı motosikletler alındı. Bu şekilde az yakıtla, daha geniş bir alanın güvenlik kontrolü sağlanmış oldu.

 

Blok Girişlerine; 156 Adet Kamera Montajı Gerçekleştirildi Blok içerisinde bulunan 156 kameranın, blok otoparkını ve blok girişini görecek şekilde, dışarı çıkarılarak montajı gerçekleştirildi.

 

Köpek Savar Montajı.Başıboş dolaşan sokak köpeklerinin, Siteye girerek tehlike oluşturmaları; çevre emniyetinin artırılması, giriş kapılarının yeniden düzenlenmesiyle ve etkili bir mücadeleyle önlenmiştir. Kapılara köpek savar montajı yapıldı.

 

Kanunsuz Araç Kullananlar Polise Bildirildi. Sitede kanunsuz araç kullanan gençler, Site sakinlerimizin şikayeti üzerine polise bildirildi.

 

Hırsızlık Son Derece Azaldı. Hırsızlık olayları yok denecek kadar azaldı. Blok kapı önlerine ve asansörlere konulan kameralar, hırsızların teşhis ve takibinde faydalı oldu.

 

Bahçe Katlarında Hırsızlığa Karşı Tedbir Bahçe kat dairelerine, hırsızlığa mani olması için, dışarıdan açılamayan basit kilitleme sistemi montajı başlatıldı. Bilhassa giriş ve bahçe katta oturan site sakinlerimiz, alarm sistemi de kurdurarak tedbirlerini almakta bize yardımcı olabilirler.

 

Sitenin huzurunu kaçıranlar Site dışına çıkarıldı. Sitemizde araç egzozu ile kasıtlı olarak gürültü yapan, öbek öbek toplanıp yüksek sesle geç vakitlerde kavga, gürültü yapanlar ikaz edilerek, bazen polis nezaretinde Site dışına çıkarıldı.

 

İstenmeyen KişilereTakip Sitemiz içinde yabancı gruplar, art niyetli kişiler, camilerde dilenmek isteyenler takip altına alındı ve site dışına çıkarıldı.

 

HGS İle Güvenli Ve Kontrollü Geçiş Başladı İyice önem kazanan güvenlik sisteminin daha tesirli ve faydalı olması maksadıyla, Site sakinlerimizin kendilerine ait kapıdan geçmeleri için en basit uygulama olan, karayollarında kullandığımız HGS etiketiyle Sitemize giriş-çıkış yapılması sağlandı. Bu suretle,misafir kapılarından sadece,sisteme kayıtlı olmayan araçlar geçecektir. Böylece özellikle yabancı araçların kontrolü esnasında,Site sakinlerimizin giriş ve çıkışları aksamamış olacaktır. Bütün araçların HGS ye kayıt olması ile kapılarda daha etkin sorgulama olacaktır.

 

B - PEYZAJ HİZMETLERİ

Gübreleme Her Mart ayında yağmurlarla beraber atılan 5000 kg. amonyum sülfat gübresi ve diğer kompoze gübreler, potasyum humat ile karıştırılarak, tüm çim alanlar gübrelenmiştir.

 

Çim Ekimi Her Mart ayının başından çim ekimi çalışmaları başlatılarak uygun hava ve toprak şartlarında olmak üzere; Mayıs ayının ilk haftasına kadar çim ekimi yapılmaktadır. Ayrıca her sonbahar geldiğinde ekim ayında çim ekimi yapılmakta olup böylece toplam 20 bin m2 alanın çim ekimi yapıldı. 984,25 kg çim tohumu ve 198 m3(8,5 tır ) kapak toprağı Kırklarelinden alınarak kullanıldı.

 

Çim Biçme Her mart veya nisan ayında başlanıp, ekim ayına kadar tüm sitemizin biçimi tamamlanana kadar devam eder. Böylece tur tamamlanmış olur. Bazı yıllar 5 tur, bazı yıllar 7tur biçim yapılmaktadır.

 

Yabani Otlarla Mücadele İlkbaharda başlanarak, sonbahara kadar her yıl devam etmektedir. Aralık ayına kadar, çim biçenlerle beraber 1 tırpancımız, motorlu tırpan ile itmeli çim biçme makinelerinin biçemediği eğimli kısımlar, ağaç, çalı dipleri, kaldırımlar ve piknik alanındaki otları komple biçti. Ayrıca Camii bahçesi ve orta refüjlerde bulunan menekşe, begonya gibi mevsimlik çiçeklerin altlarında biten yabani otların kültürel mücadelesi yapıldı.

 

Yangın Mücadelesi Villaların en alt kısım otların yangına sebebiyet vermemesi için kepçe ile kürenerek temizlik yapıldı.

 

18 Adet Palmiye Dikildi Villalar bölgesi Darüşşafaka Caddesi orta refüj kazılarak toprak derinliği 1 metre olacak şekilde derinleştirildi. Ve yine belediyeni sağlamış olduğu 18 adet tüylü palmiyeler refüje dikildi.

 

İlaçlama Villalar bölgesi kaldırım üzerleri tırpanlandıktan sonra her yıl ilaçlanmaktadır. Toplam 6.400 lt. ilaç,  yabani ot çıkmaması için kullanılmıştır. 8.000 lt. ilaç karışımı, bitki zararlısı, kene ve diğer böcek ve bitki hastalıklarına karşı kullanıldı.

 

Sulama Her yıl mayıs sonu sulamaya başlanıp, eylül ayı sonunda tamamlanmaktadır.Saat 22:30 da başlanan sulama, 3 ana bölge de yapılmaktadır. 3 personel nezaretinde, bütün alanlar ikiye bölünerek, 3 günde bir sulanacak şekilde sabah saat 06:00’aya  kadar sulama işlemi sürdürülmektedir. Aynı zamanda tankerle otomatik sulamanın mümkün olmadığı alanlar ve yeni dikilen fidanlar sulanmaktadır.

 

Gül Dikimleri 750 adet mailant gülü ve 400 adet diğer çeşitler olmak üzere,Ağaç A.Ş. firmasından ve kısmen belediyeden alınarak muhtelif alanlara dikimleri yapıldı.

 

Çit Bitkileri Dikimleri 8000 civarı ligustrum bitkileri çit amaçlı dikimleri yapıldı. 400 civarı taflan bitkileri yine çit amaçlı dikilmiştir.

 

Budamalar Alanımızdakia ğaç, ağaççık, çalı ve sarmaşıkların tüm budamaları zamanlarında ve yeterli ölçüde yapılmıştır.

 

Çiçek Dikimleri Belediyeden aldığımız çiçekleryetmeyince, satın aldığımız toplam 40.000 civarı menekşe ve begonya mevsimlik çiçek dikimleri yapıldı.  

 

Peyzaj Müracaatları Neticelendirildi Peyzajla ilgili beyaz masaya,1.277 adet müracaat yapılmıştır. Yapılan müracaatların 1225 adedi yapıldı 52 adedi yapılmak üzere ertelenmiştir.

 

Peyzaj Artıklar Traktör römorkuyla 4 yıl boyunca ortalama toplam 960 römork peyzaj artığı, villalar ve bloklar bölgesi dahil olmak üzere, yüklenerek alandan uzaklaştırılmıştır.

 

Karla Mücadele ve Yol Tuzlama Çalışmaları Kış mevsimindeki etkili ve tesirli kar yağışları, artık Sitemiz için bir kâbus olmaktan çıkmıştır. Her yıl kış aylarında kar mücadelesinde Bütün personelimizin 3 vardiya halinde çalışmasıyla sitemizin karla mücadele edilip; kar mücadelesinde onlarca ton yol tuzu kullanılmış ve gece gündüz vardiyalarına personel dağıtılarak 24 saat kar mücadelesi hizmeti verilmiştir.  Traktöre bağlı olarak çalışan bir kar küreme makinesi ve tuzlama makinesi ile elverişsiz şartlar bertaraf edilerek bir kar mücadelesi yapılmaktadır.  Ayrıca, 2 adet kepçe, yönetim tarafından kiralanarak, 24 saat kar küremesi yapılıp,sitemizdeki bütün yollar açılmıştır. Yine, sitemizin dışındaki İhlas Caddesi ve onunla bağlantılı liman yoluna çıkan yokuş temizlenip tuzlanarak, buzlanmanın önüne geçilmiştir. Bunun için Belediyeden tuz haricinde hiçbir yardım alınmadan yolda kalan site sakinlerimize de yardımcı olunmuştur. Gerek güvenlik arabası gerekse teknik servisimizin kamyoneti, araçlarının içinde mahsur kalan bayanları ve hasta olan yaşlı site sakinlerimizi evlerine kadar götürmüştür.   Çalışmayan Araçlara Destek Soğuk sebebiyle çalışmayan araçları takviye için alınan seyyar akü ve şarj cihazımızla sakinlerimize hizmet vermekteyiz.

 

C - TEKNİK HİZMETLER

En Sağlıklı Ve En Ucuz Kurban Hizmeti Kurban kesim yeri düzenlendi.Kurban kesim hizmeti daha da geliştirildi. Sitemiz sakinlerine verilen kurban kesim hizmeti daha da geliştirilerek yapıldığından, çok dua ve teşekkürlere vesile oldu. Yıllardır kurban kesim hizmetlerinin, Beylikdüzü ilçesinde, en hijyenik ve en ucuz hizmet olduğu ilgililerce ifade edildi.

 

Cami ve Okullara Yardım Edildi Site Yönetimi tarafından, Sitedeki cami ve okul için gerekli tamir faaliyetlerine öncelik verildi. Tamir ihtiyaçları, Teknik Servis tarafından karşılanmaya çalışıldı. Sitedeki Camii ve Okul tamirlerine öncelik verildi. Cami bahçesine, belediye tarafından yapılması sözü alınan çardağın zemin betonu döküldü.

 

Çocuk Parkları Ve Çardakları Yapıldı 2017 yılı içinde Belediye’den temin edilen 11 adet çocuk parkının montajlarına yardım edildi. 8 adet Çocuk parkının zemin betonları site yönetimi tarafından döküldü. Parkların yenilenmesi faaliyeti mayıs 2018 den itibaren planlandığı şekilde devam edecek ve bütün çocuk parkları yenilenecektir.  Site genelinde bulunan numune havuz ve  ördekli parkın çardaklarının( 15 adet) belediye tarafından tamir ve bakımları yapıldı. Ayrıca B23, B49,A22, blok arkalarındaki Çardaklar teknik servis tarafından yenilendi.

 

Örnek Havuz Yenilendi A01/A02 blok arkasındaki arızalı olan süs havuzu yenilendi. Havuz çevresindeki tel çitler tekrar düzenlendi.

 

Oyun Grupları Tamir Edildi Arızalı çocuk parkı oyun gruplarının tamiri, Beylikdüzü Belediyesi ile birlikte gerçekleştirildi. Belediyeye teşekkür edildi. Teknik Servise 2 Araç Alındı Sitemizin bütün teknik ihtiyaçlarını karşılamak için koşturan Teknik Servise, römork taşıması için araç alındı.

 

Araç Ve Gereçlerin Tamiri Birçok araç gereç ve sistemin arıza tamiri ve bakımları dışarıdan hizmet almadan kendi bünyemizde yapılabilmektedir. Bariyer tamiri, çim motor tamirleri, hidrofor pompa tamirleri vs.

 

Çatı Tamiri Hiçbir ilave bedel alınmadan  blok çatılarının bakımı ve yenilemeleri yapılmaktadır.  Bu faaliyet devam etmektedir.   Dış Cephe Tamiri Şuana kadar  60 blokun dış cephe tamiri tamamlanmıştır. Çalışmalar yaz kış devam etmektedir. Sitemizdeki blokların dış cephe tamiratlarını gerçekleştirmek için, bloklarımızın dış cephelerinde zamanla oluşan beton çatlakları ve kırılmaların tamiri için, 3 adet dış cephe elektrikli asansörü (platformu) satın alınıp, dış cephe tamirlerine başlandı ve çalışmalar hızla devam ediyor.

 

Dış cephede çalıştırılmak üzere 11 personele iş güvenliğive yüksekte çalışma ve mesleki yeterlilik sertifikası aldırıldı. Yeni dış cephe inşaat elemanları alındı. Bu çalışmalar bitince boya işlemleri başlayacaktır.

 

Trafo Binası Tamiri Trafo Binaları ve Çatıların Yenilenmesi Özel gayretler ile uğraşılarak BEDAŞ’a yaptırıldı.Sitemizde eskiyen, çatıları akan,  duvarları boyasız olan trafolar BEDAŞ’a yazılan ve takibi yapılan dilekçeler ile sitemize yakışır hale getirildi.

 

Küçük Adada Büyük Değişim Küçük Ada bölgesinde (A37/A38/A39/A40 blokları arkasına) istinat duvarı ve  tesviyesi yapıldı. Duvarın etrafına korkuluk ve aydınlatma yapıldı. A38 blok arkasına küçük süs havuzu yapıldı. A38 ve A39 blok arasına beton döküldü. Merdivenler ve yol yeniden yapıldı.

 

Yürüme Yolu Tamiri Site ortak alanlarındaki, yürüme yolları, mermer ve granit tamirleri vb. tamirler yapıldı.

 

Blok Önlerine Yağmur Suyu Girişi Önlendi Yağmur sularının bahçe katlarına ve blokların önlerine zarar vermelerini önlemek için, meyilli yerlere asfalt döküldü ve bu şekilde su basmalarına mani olundu.

 

Yaya Yolları İnşa Edildi Sitenin ihtiyaç duyulan yerlerine merdiven ve kestirme yaya yolları yapılarak ulaşım kolaylaştırıldı. Piknik Yerine Bakım Ve İyileştirme Piknik yerine villa sakinlerimizin isteği üzerine, mangal dumanlarını önleyecek şekilde barbeküler yapıldı. Piknik yerindeki mevcut masaların vernikleme ve tamirleri yapıldı.

 

Su Kuyularının Bakımı Yapıldı Sitemizdeki yeşil alanların sulanmasını sağlayan su kuyuları ve pompalarından biri yenilendi. Diğerleri de planlamaya alındı.

 

Teknik Servis için Çalışma Mekanı Teknik Servis elemanlarının da verimli hizmet vermesi için, ekip çalışma mekanları düzenlendi.

 

Boya Ekibinin Faaliyetleri Blok merdiven sahanlık boya işlerine devam edildi. Site genelinde, yazı yazılan duvarların boyaları yapıldı. Oturma gurupları ve bankların boya işleri yapıldı. Blok girişlerindeki posta kutuları boyandı. Boşalan kapıcı dairelerinin boya tamir işleri yapıldı.  Elektrik Ekibinin Faaliyetleri TEDAŞ ile görüşülerek, Sitede sık sık kesilen elektrikler için, ikincibir hat çekilmesi sağlandı. TEDAŞ ile görüşülerek, Sitede yanmayan sokak lambalarının tamirlerinin yapılması sağlandı. Site girişlerinin aydınlatılması için çalışmalar başlatıldı. Fatih Kapısı ve Mudanya Caddesinde bulunan Site giriş kapılarının aydınlatma işleri bitirildi.  Blokların 20 yıllık diyafon sisteminin, görüntülü konuşma sitemi ile değiştirilmesine refakat edildi ve firma personeline teknik destek verildi. Site genelinde karanlık olan yerler, blok sakinlerimizin talepleri üzerine aydınlatıldı. B 25/B26 blok önü çocuk parkı aydınlatıldı. B19/B20 blok arkasındaki çocuk parkı aydınlatıldı.  C13 blok önündeki piknik masalarının yanı aydınlatıldı. Ayrıca çok karanlık alanların aydınlatılması için 50 den fazla blok çatısına led projektörler konularak aydınlatma sağlandı. Karanlık olan ve bu nedenle akşamları ailecek  gelip oturulamayan ördekli park  aydınlatıldı.

 

Yangın Hidratlarının Değişimi İçin Çalışma İSKİ’den talep edilerek eskiyen yangın hidratlarının yenisi ile değiştirilmesi sağlandı.  Su Şebekesi İçin İSKİ Devreye Sokuldu. İSKİ’yle, yer altı şebekelerinin ve su kaybına sebep olan boruların tamiri için görüşme ve yazışma yapılarak, tamiratın icrası için yazılı söz alındı.

 

Blokların Asansörleri Yenilenme İşlemi Tamamlandı Yapılması kanuni mecburiyet olan ve Site sakinlerimizin emniyetli bir şekilde kullanmalarını temin edecek şekilde asansörlerin yenilenmesi yapıldı.Sitemize çok uzun zamandır hizmet veren asansörler, kanuni mecburiyet gereği yenilendi. Kabini tamamen, motor aksamı da yüzde doksan değişen Motor sökülüp fabrikaya gönderilerek, yenilik ve tadilatları ile motora encoder de ilave edildikten sonra, tekrar monte edildi. Bu çalışmalar sırasında, asansör makine dairesindeki  ve  asansör kuyularındaki  eksiklikler giderildi (asansör kuyusundaki kablolar  kablo  kanalı içine  alındı,  asansör makine  dairesine korkuluk  ve  merdiven   imalatı ve montajları  yapıldı. Makine dairesinin tavanlarına strafor döşendi). Arızalanan ve tamiri mümkün olmayan blok asansör makinaları yenilendi.

 

Tüm mekanik, elektrik ve elektronik sistemin tamamı sökülüp, değiştirildi. Acil durumlarda, asansör arızalandığında, kabin içinden Site Yönetimi ile görüşebilmeniz için, ayrıca mikrofon ve hoparlör ilavesi yapılmıştır. Site sakinlerimizin can güvenliği çok önemli olduğundan, asansörlerde birinci sınıf malzeme kullanıldı. Sizlerin güvenliği için, hiçbir şekilde ucuz ve kalitesiz malzeme kabul edilmemiştir. Otomatik kapı, havalandırma, haberleşme gibi ilaveler de yapılmıştır. Asansör kat kapılarının boyası, tamamen kazınarak, gerekli yerleri macunlanıp, yeniden hammerton boya ile boyanmıştır.  Kat kapı kilitlerinin bakımı yapılılıp ve değişmesi gerekenler değiştirilmiştir. Site sakinleri ve kontrol yapan yetkililer, takdir ifadeleri ile çok beğendiklerini bildirdiler. Gerek estetik, gerekse teknik özellikler bakımından, çok iyi olduğunu söylediler.  Uygulanan yeni sistemle, artık cereyanlar kesildiğinde, asansörler, kat aralarında kalmıyor, otomatik olarak en yakın kata kadar çıkıyor ve kapı açılıyor. Yenilenen bu asansörlere, kontrol eden yetkililer tarafından, tam not verildi,  standartlara uygunluk belgesi yeşil etiket belgeleri alındı.

 

Asansörlerle Birlikte Beş İş Daha Yapıldı Asansörlerin yenilenmesiyle beraber, ek ücret talep edilmeden, çürüyen ve paslanan su kolon hatları değiştirildi, depo sularının sağlıklı kullanılmasını, rögarların taşmasını, asansör arızalarından anında haberdar olunmasını sağlayacak otomasyona gidildi, ayrıca uydu santralinin yeri değiştirildi, asansör kabinlerine kamera konuldu ve görüntülü diafon sistemine geçildi.

 

D - TEMİZLİK HİZMETLERİ

Sitemiz içerisindeki ortak kullanım alanları ile 156 blok ve villalar bölgesinin temizliğiyle ilgili olarak;  Sitemiz içerisinde bulunan toplam 156 bloğun, blok girişi, blok asansör kabin içi ve blok çevrelerinin gece ve gündüz temizliğinin yapılması,

 

Her hafta 2 gün, 156 bloğumuzun ortak kullanım alanlarının genel temizliğinin yapılması,

 

Sitemiz içerisindeki Ana Caddeleri, Çocuk Parkları, Park alanlarındaki havuzları, yeşil alanlarda ağaç diplerine dökülen yaprakların ve Sitemiz içerisindeki yolların temizliğinin yapılması,

 

Sitemizdeki Çarşı ile Çarşı Otoparkının gündüz ve gece olmak üzere iç ve dış temizliğinin yapılması,

 

Sitemiz genelinde bloklarda meydana gelen rögar taşmalarına ilk ve son müdahalenin yapılması,

 

Mevcut bloklarımızın rögarlarının her ay düzenli olarak kapaklarının açılarak hem kontrol hem de temizliklerin yapılması,  Blok rögarlarında gündüz veya gece taşma olması durumunda hemen müdahale edilerek sakinlerimizin mağdur olmamaları için gerekli tedbirlerin alınması,

 

Büyük Cami, Ada Camisi ve halı sahaların 24 saat esasına göre iç ve dış temizliğinin yapılması,  Sitemiz içerisindeki blokların otoparklarındaki ve ana yollar üzerindeki yağmur giderlerinin dökülen ağaç yapraklarıyla tıkanmasını önlemek için belirli aralıklarla temizliklerinin yapılması,

 

Site Yönetim binasının gündüz ve gece olarak iç ve dış temizliğin yapılması,  Beyaz masaya, Site sakinlerimiz tarafından temizlikle ilgili gelen şikâyetlere,devam eden işleri aksatmadan mevcut personelle müdahale edilmesi,  Her yıl 1 nisan tarihinde hizmete açılan ve 1 kasım dada kullanıma kapatılan piknik alanımıza bir personel görevlendirilip hem temizliği, hem kontrolü yapılmakta ve hem de sakinlerimizin taleplerine yardımcı olunması,  Blok otoparklarındaki çöp konteynerlerine düzgün atılmayan ve otoparka dökülen çöplerin toplanması ve çevre temizliğinin yapılması,  Villalar bölgesindeki sokakların günlük olarak temizliklerinin yapılması,  Sitemizdeki 156 bloğun her katındaki mevcut su saatleri dolabının su sayacına engel malzeme olup olmadığı kontrolü yapılması. Alınması gereken malzeme var ise beyaz masaya bilgi verilmesi  Kışın Sitemiz içerisinde kar yağışı olduğunda, blok giriş ve çıkışlarının, blok otoparklarının ve yolların kullanıma açılmasında gerekli destek verilmesi yapılmaktadır.

 

E - YAPILAN DİĞER İŞLER

Beyaz masa 18 bin 601 müracaatı neticelendirdi Site Yönetimi bünyesindeki Beyaz Masa, rekora koşuyor. Beyaz Masa, dört yıl içinde Site Sakinleri tarafından yapılan 20 bin 146 müracaattan 18 bin 601’ini neticelendirerek sonucu müracaat sahiplerine bildirdi.

 

Yeni tahsilat sistemine geçildi Sitemizde, aidat ve kira ödemeleri artık Site muhasebesi tarafından yapılmıyor.

 

Bu ödemelerdetek yetkili banka  Türkiye Finans Katılım Bankası  oldu. Bu şekilde Site Yönetimi olarak daha verimli ve daha güvenli çalışma imkanına kavuşmuş olduk.  Kart üzerinden ödeme emri verenlerin aidatları aynı şekilde çekilmeğe devam edecek. Ödemeyle ilgili geniş bilgiyi bülten içinde bulabilirsiniz.

 

Hukuki Yola Başvuruldu Site yönetiminin, samimi ve iyi niyetli ikazlarına rağmen, mevzuata aykırı hareket ederek aidat ve asansör bedellerini ödemeyen çok az kişi hakkında hiç arzu edilmemesine rağmen  Mevzuat gereği hukuki yola başvuruldu. Sitemizde ödemeleri zamanında yapan sakinlerimize ve maliklerimize teşekkürlerimizi arz ediyoruz.

 

Elemanlara Elektronik Takip Sahada çalışan, güvenlik, peyzaj ve temizlik elemanlarının daha verimli çalışmaları ve her an kontrol edilebilmeleri için, elektronik takip sistemi getirildi. Birim elemanlarımızın hepsi elektronik sistemle takibe devam edildi.  Bilgi İşlem Merkezi Kuruldu Site Yönetimi bünyesinde, Bilgi İşlem Merkezi kuruldu.  Site sakinlerinin, Site Yönetimi’nin aldığı kararları ve Site ile ilgili gelişmeleri, haberleri daha çabuk öğrenmesi, aidat ödemelerini en kolay şekilde yapabilmesi için, www.ihlasmarmaraevleri1.com adresli web sitesi kuruldu.

 

Site sakinlerinin kullanabileceği e-mail adresi verildi. Site sakinlerimizden gelen mailleri, Site Yönetiminde ilgili herkes anında görüyor.

 

Muhasebe Sistemi Online Oldu Muhasebe sistemi şeffaflaştırılıp, online hale getirildi. Bu şekilde, Site sakinlerinin kendi aidat durumlarını görme imkanı sağlandı.

 

Gelir Getirici Çalışmalar Yapıldı Geliri arttırmak için belli yerlere reklam panosu kondu. Site sakinlerinin yükünü azaltmak, daha düşük aidat alıp ve daha fazla sabit yatırım yapabilmek için, gelir getirici çalışmalara devam edildi. Blok girişlerine ve Sitenin belli yerlerine reklam panoları yerleştirildi.

 

Sitemizden Metrobüse Minibüs Seferleri Konuldu Site sakinlerinin daha kısa zamanda metrobüse ulaşması için, Sitemizden Torium önündeki metrobüs durağına Liman Yolu üzerinden minibüs seferleri kondu. Bunun için de, çok dualara ve teşekkürlere kavuştuk.  ASM’nin Açılması Sağlandı ASM (Aile Sağlık Merkezi) için, Bakanlıktan ve resmi mercilerden her gün takip edilerek, büyük gayret ve özveri ile karar çıkarıldı. Doktorlar tayin edildi. Bu sıkı takibin sonucunda, Sitemiz, Yönetim binasının altında, bir Aile Sağlık Merkezi’ne kavuştu.  Engelli Asansörü Yapıldı ASM (Aile Sağlık Merkezi) için engelli asansörüne sponsor bulunması için çalışmalar yapıldı. Sponsor bulundu ve ASM merdivenin yanına engelli asansörü yapılıp monte edildi.

 

Kurslar Açıldı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı el sanatları konusunda Dikiş- nakış – resim vb kurs hizmetleri veren halk Eğitim merkezi kurs yeri açıldı.  Otomatik Kapı Yapıldı. Polis binasının bulunduğu bölgeye, kumanda ile açılan otomatik kapı yapıldı.  Kedi Evleri Kondu. Artık Sitemizin ayrılmaz bir parçası olan kediler için, Sitemiz içinde uygun yerlere kedi evleri yerleştirildi..

 

Beyaz Masa18 bin Müracaatı Neticelendirdi Site Yönetimi bünyesindeki Beyaz Masa, rekora koşuyor. Beyaz Masa, dört yıl içinde Site sakinleri tarafından yapılan toplam yıllık ortalama 4 bin 500 Adet müracaatı neticelendirerek, sonucu müracaat sahiplerine bildirdi.  Belediyeye 11 adet Yeni Proje Verildi Sıkı takip sonucu 11 proje tespit edilerek, Belediye ile yapılması için görüşmeler yapıldı.   Kapıcı Dairelerine Yakın Takip Kapıcı dairelerini ihtiyacı dışında depo vs gibi kullanıp menfaat temin etmeye çalışanlar için hukuki takip başlatıldı.

 

Özel İş Takibine Mani Olundu Sitede özel ek iş yapmak isteyenlere mani olundu. Mesai saatinde ek iş yapmanın önüne geçildi. Çalışma ve mesai saatlerinde başka iş yapma, hurda toplayarak ek gelir elde etme faaliyetlerinin yapılmaması hususunda tedbirler alındı.   Park Yerlerinin Başkaları Tarafından kullanılması Önlendi Sitemizde boş park alanlarını, araç park yeri gibi kullanan araç kiralama şirketleri tesbit edilerek, hukuki işlem başlatılıp, böyle araçların park yerlerinden çıkarılmaları sağlandı.   Kullanılmayan Eski Araçlar Park Yerlerinden Çıkarıldı. Sitemizde yıllardır park yerini işgal eden eskimiş, köhnemiş araçların sahiplerine ulaşılarak ve takip edilerek, Site dışına çıkarılmalarına nezaret edildi.   Belediyeye Kültür Merkezi müracaatı yapıldı. Site gençlerine çarşı Yönetim Binasının üst katına, “ Bir kat daha çıkmak“ sureti ile Kültür Merkezi yapılması için, Belediye’ye teklif verildi. Henüz hiç bir müsbet gelişme kaydedilemedi  Kanun Dışı İş Yapanlara Takip Dairesini kanun dışı maksatla kullanmak isteyen art niyetli kişiler takip ve tespit edildi Kanuni takip başlatıldı.

 

Uyum Ziyaretleri Yapıldı Sosyal bakımdan sıkıntı çeken, komşuları ile geçimsiz olan ailelere heyet halinde gidilerek, akşam ziyaretleri yapılmak suretiyle, bu sıkıntılarının giderilmesine çalışıldı. Tapu Kayıtları Düzeltildi. Tapuya yanlış tescil edilmiş bazı sakinlerimizin tapu kayıtları, hukuk servisimizin, uzun gayret ve takipleri ile düzeltildi. Fahri Trafik Müşavirliği İçin Müracaat Edildi Site genelinde kasıtlı olarak ve ehliyetsiz hatalı araç kullananlara ceza verilmesini kolaylaştırmak için, Fahri Trafik Müşavirliği müracaatı yapıldı.

 

Paratoner için destek olundu. Villalar bölgesinde ihtiyaç duyulan paratoner çalışması için, maliklere teknik destek verildi.   Kimlik bildirimi sağlandı. Uzun zamandır kimlik bildirimi yapmayan sakinlerimize ulaşılarak kimliklerinin tespiti teyit edildi. Hâlâ az da olsa, ulaşılamayan sakinlerimize giderek, noksanlıkları çözmek için çalışılıyor.

 

Ada Camisine Lokal Ve Çevre Düzenlemesi Beylikdüzü Belediyesiyle karşılıklı ilişkiler sonucunda Ada Parseli’ndekiHazetiEbubekir Camii’nin avlusuna güzel bir lokal yapılmıştır. Camimizin avlusu da güzelleştirilerek site sakinlerimizin hizmetine sunulmuştur.

 

Ayrıca bayanlarımızında yaklaşan mübarek Ramazan-ı Şerif’te teravih namazına gelmeleri için bölüm de yapılması planlanmaktadır.

 

 

LÜTFEN YÖNETİME YARDIMCI OLUNUZ  YÖNETİMİN ALDIĞI KARARLAR, HAYATINIZI ZORLAŞTIRMAK İÇİN DEĞİL,

AKSİNE SİZİN DAHA RAHAT VE HUZURLU BİR ORTAMDA YAŞAMANIZ İÇİNDİR.

YANLIŞ OLDUĞUNA İNANDIĞINIZ UYGULAMALARDA

BİZİ MUTLAKA UYARINIZ. SAYGILARIMIZLA

 

 

SİTE YÖNETİMİ      


Foto Galeri

®2021