Aidat Ödeme Banka Hesapları
0212 875 33 43
bilgi@ihlasmarmaraevleri1.com

Haberler / Etkinlikler

Sitemizde iki yılda çok işler yapıldı

Asansörleri yenilenen bloklarda, aynı zamanda İSKİ kolon hatları da yenilenmekle birlikte Hidrofor, kameralar, rogar, yangın alarmı ve diyafonların birlikte otomatik kontrolünü sağlayan OTOMASYON sistemi de getiriliyor.

 

Daha huzurlu bir site için 

Site Yönetimi, görevde bulunduğu iki yıl boyunca daha huzurlu, daha güvenli ve daha yeşil bir site için çalışmalarını aralıksız sürdürdü 

 

Öncelik güvenliğe verildi 

Çalışmalarda öncelik güvenliğe verildi. Güvenlik araçları yenilendi, sayısı arttırıldı. Dış sahaya kurulan kamera sayısı 51’e çıktı. Sitemizde ışıklandırılmayan bölge kalmadı, ağaçlar ve çalılar budanarak görüş alanları genişletildi. Kapı girişlerinde ilave görevliler çalıştırılarak, güvenlik elemanları devriye hizmetine çıkarıldı. 

 

Meselelerin üzerine kararlılıkla gidildi 

Site Yönetimi, iki yıllık görevi müddetince, Site sakinlerimizin huzur ve emniyetini sağlamak için gereken her faydalı hizmetin yapılmasında, kararlı ve azimli davranılarak netice alındı. Ayrıca yapılması kanuni mecburiyet olan ve Site sakinlerimizin emniyetli bir şekilde kullanmalarını temin edecek şekilde asansörlerin yenilenmesini başlattı. 

 

Hukuki yola başvuruldu 

Site yönetiminin, samimi ve iyi niyetli ikazlarına rağmen, mevzuata aykırı hareket ederek aidat ve asansör bedellerini ödemeyen çok az kişi hakkında hukuki yola baş vuruldu. Sitemizde ödemeleri zamanında yapan sakinlerimize ve maliklerimize teşekkürlerimizi arz ediyoruz. Gençleri kötü alışkanlıklardan korumak için şüpheli şahıslar takip altına alındı.

 

Asansörlerin yenilenmesi için KARARLI HAREKET EDİLDİ

Sitemize çok uzun zamandır hizmet veren asansörlerin, kanuni mecburiyet gereği yenilenmesine başlandı, çalışmalara ara vermeden devam ediliyor.

 

Tamamen yenilenen kabin, Site sakinleri tarafından çok beğenildi.                    Yenilenen asansörlerin kapısı da boyandı.

 

Yenilenen asansörler çok beğenildi 

Sitemize uzun zamandır aksamadan hizmet veren asansörlerin kanuni mecburiyet olan yenilenmesine başlandı, yenilenme bütün hızıyla devam ediyor. Kabini tamamen, motor aksamı da yüzde doksan değişen ve otomatik kapı, havalandırma, haberleşme gibi ilaveler yapılan asansörler, Site sakinleri ve kontrol yapan yetkililer, takdir ifadeleri ile çok beğendiklerini bildirdiler. Gerek estetik, gerekse teknik özellikler bakımından, çok iyi olduğunu söylediler. 

 

Kat arasında kalmıyor 

Yenilenen asansörleri kontrol eden yetkililer, asansörlere tam not vererek, yeşil belgeyi yapıştırdılar. Uygulanan yeni sistemle, artık cereyanlar kesildiğinde, asansörler, kat aralarında kalmıyor, otomatik olarak en yakın kata kadar çıkıyor ve kapı açılıyor. Acil durumlarda, asansör içiyle haberleşme sağlanıyor.

 

Otomasyonla çalışması başladı 

Asansörleri yenilenen bloklarda, bununla birlikte hidrofor, kameralar, rögar, yangın alarmı ve kapılardaki diyafonların birlikte otomatik kontrolünü sağlayan OTOMASYON sisteminin de getirilmesine başlandı. Bu şekilde, güvenliği zaafa uğratacak hallerde, arıza, yangın gibi durumlarda, en kısa zamanda müdahale imkanı doğmuş olacak. Rögar taşmalarına mani olunacak, İSKİ suyunun depoda on beş günden fazla beklemesinin önüne geçilecek.

 

 

 

Su kolon boruları YENİLENİYOR 

Sitemizdeki dairelere içme suyunun gelmesini sağlayan ve zaman içinde sıhhi özelliklerini kaybetmesi sebebiyle İSKİ tarafından değiştirilmesi istenen su kolon borularının, yenilenmesine başlandı. Değiştirilme işlemi, ikinci bir sıkıntıya sebep olmaması için asansör çalışmalarıyla aynı anda gerçekleştiriliyor. Ve bunun için ek ücret talep edilmiyor.

 

 

Güvenlik aracı yenilendi. 

Uzun yıllar güvenlik hizmetinde çalıştırılan güvenlik aracı satılarak yenisi alındı. Yeni güvenlik aracı, hem daha tasarruflu, az yakıt yakıyor, hem de hizmete yönelik daha fazla teknik özelliklere sahip

 

 

Daha az yakıtla daha hızlı güvenlik 

Devriye hizmeti gören güvenlik elemanlarına, elektrikli, az sarfiyatlı motosikletler alındı. Bu şekilde az elemanla, daha geniş bir alanın güvenlik kontrolü sağlanmış oldu.

 

 

ELEMANLARA elektronik takip 

Sahada çalışan, güvenlik, peyzaj ve temizlik elemanlarının daha verimli çalışmaları ve her an kontrol edilebilmeleri için, elektronik takip sistemi getirildi.

 

 

Görüntülü kapı sistemlerinin MONTAJINA BAŞLANDI 

Blok girişlerine, Botechle görüntülü kapı sisteminin montajına başlandı ve çok sayıda montaj gerçekleştirildi. 

 

 

Bilgi İşlem Merkezi kuruldu 

Site Yönetimi bünyesinde, Bilgi İşlem Merkezi kuruldu. Web Sitesi açıldı. Site sakinlerinin kullanabileceği e mail adresi verildi. Atılan e mailleri, Site Yönetiminde ilgili herkes anında görüyor. Elemanların elektronik takibi sağlandı. 

 

 

Muhasebe sistemi online oldu 

Muhasebe sistemi şeffaflaştırılıp, online hale getirildi. Bu şekilde, Site sakinlerinin kendi aidat durumlarını görme imkanı sağlandı.

 

 

 

Geliri arttırmak için belli yerlere reklam panosu kondu 

Site sakinlerinin yükünü azaltmak, daha düşük aidat alıp ve daha fazla sabit yatırım yapabilmek için, gelir getirici çalışmalara devam edildi. Blok girişlerine ve Sitenin belli yerlerine reklam panoları yerleştirildi. 

 

 

Kurban kesim hizmeti daha da geliştirildi 

Sitemiz sakinlerine verilen kurban kesim hizmeti daha da geliştirilerek yapıldığından, çok dua ve teşekkürlere vesile oldu. 2014 ve 2015 yıllarındaki kesim hizmetlerinin, Beylikdüzü ilçesinde, en hijyenik ve en ucuz hizmet olduğu ilgililerce ifade edildi. 

 

 

Sitemizden metrobüse minibüs seferleri konuldu 

Site sakinlerimiz, toplu taşıma araçlarının gelmesi için uzun zaman bekliyordu, bu da Yönetim olarak bizleri çok üzüyordu. Bu sıkıntıyı telafi için, çok sıkı takipler ve çalışmalar sonucunda, Site sakinlerinin daha kısa zamanda metrobüse ulaşması için, Sitemizden Torium önündeki metrobüs durağına Liman Yolu üzerinden minibüs seferleri kondu. Bunun için de, çok dualara ve teşekkürlere kavuştuk.

 

 

Dış mekanlardaki güvenlik KAMERALARI ARTTIRILDI 

Site Yönetimi, görev yaptığı 2014-2016 yılları arasındaki dönemde, dış mekanlardaki güvenlik kamerası sayısını 51’e çıkardı. Blok girişlerindeki 156 kamerayla birlikte, Sitedeki durum, yirmi dört saat izlenmektedir. 

 

 

156 kamera montajı GERÇEKLEŞTİRİLDİ 

Blok içerisinde bulunan 156 kamera, blok otoparkını ve blok girişini görecek şekilde, dışarı çıkarılarak montajı gerçekleştirildi. 

 

 

Genel budama ve aydınlatma yapıldı 

Daha güvenli ve daha huzurlu bir site için, Sitemizdeki ağaç ve çalılar budandığı gibi, karanlık yerlerin aydınlatılması yapıldı, buralardaki güvenlik devriye nöbetçilerinin kontrolleri arttırıldı.

 

 

Blok önlerine yağmur suyu girişi ÖNLENDİ 

Yağmur sularının bahçe katlarına ve blokların önlerine zarar vermelerini önlemek için, meyilli yerlere asfalt döküldü ve bu şekilde su basmalarına mani olundu. 

 

 

ASM’nin açılması sağlandı 

ASM (Aile Sağlık Merkezi) için, Bakanlıktan ve resmi mercilerden her gün takip edilerek karar çıkarıldı. Doktorlar tayin edildi. Bu sıkı takibin sonuncunda, Sitemiz, Yönetim binasının altında, bir Aile Sağlık Merkezi’ne kavuştu. Bunun için hizmeti geçen mercilere, Site sakinleri adına teşekkür ediyoruz. 

 

 

Giriş kapılarına ilave görevli 

Site giriş kapılarından, aktif güvenlik elemanları geri çekilerek, bunların yerine müracaatlar için, görevli elemanlar yerleştirildi. Böylece sahada daha sıkı motosikletli devriye başlatıldı.

 

 

Otomatik kapı yapıldı 

Polis binasının bulunduğu bölgeye, kumanda ile açılan otomatik kapı yapıldı.

 

 

Engelli kaldırımı için yardım edildi 

Belediye tarafından gerçekleştirilen engelli kaldırım çalışmasına yardım ve destek olundu. Belediyeye teşekkür edildi.

 

 

Kedi evleri kondu 

Artık Sitemizin ayrılmaz bir parçası olan kediler için, Sitemiz içinde uygun yerlere kedi evleri yerleştirildi.

 

 

Giriş kapıları aydınlatıldı 

Sitemizdeki dört giriş kapısı, kameralarla yirmi dört saat izlenir hale getirilmekle birlikte, aydınlatılmaları da gerçekleştirilerek, hem güvenlik, hem de estetik durumu kuvvetlendirildi. Sitemizdeki blokların dış cephe tamiratlarını gerçekleştirmek için, elektrikli asansör satın alındı. Dış cephe tamirlerine başlandı.

 

 

Beyaz Masa 10 bin 48 müracaatı neticelendirdi 

Site Yönetimi bünyesindeki Beyaz Masa, rekora koşuyor. Beyaz Masa, iki yıl içinde Site sakinleri tarafından yapılan 10 bin 48 müracaatı neticelendirerek, sonucu müracaat sahiplerine bildirdi.

 

Cami ve okullara yardım edildi 

Site Yönetimi tarafından, Sitedeki cami ve okul için gerekli tamir faaliyetlerine öncelik verildi. Tamir ihtiyaçları, Teknik Servis tarafından karşılanmaya çalışıldı. 

 

 

 

Oyun grupları tamir edildi 

Arızalı çocuk parkı oyun gruplarının tamiri, Beylikdüzü Belediyesi ile birlikte gerçekleştirildi. Belediyeye teşekkür edildi.

 

Engelli asansörü yapıldı 

ASM (Aile Sağlık Merkezi) için engelli asansörüne sponsor bulunması için çalışmalar yapıldı. Sponsor bulundu ve ASM merdivenin yanına engelli asansörü yapılıp monte edildi.

 

Villalar bölgesine kamera montajı 

Villalar bölgesindeki eksik kameraların montajları yapıldı ve kamera sayısı artırılmaya devam ediliyor. 

 

 

 

Yaya yolları inşa edildi 

Sitenin ihtiyaç duyulan yerlerine merdiven ve kestirme yaya yolları yapılarak ulaşım kolaylaştırıldı.

 

 

Piknik yerine barbekü yapıldı 

Piknik yerine villa sakinlerimizin isteği üzerine, mangal dumanlarını önleyecek şekilde barbeküler yapıldı. 

 

 

Köpek Savar montajı 

Liman yoluna açılan Polis Kapısına köpek savar montajı yapıldı.

 

Su kuyularının bakımı yapıldı 

Sitemizdeki yeşil alanların sulanmasını sağlayan su kuyuları ve pompalarından biri yenilendi. Diğerleri de planlamaya alındı. 

 

Teknik Servis için Çalışma mekanı yapıldı 

Teknik Servis elemanlarının da verimli hizmet vermesi için, ekip çalışma mekanları düzenlendi. 

 

Ödenmeyen aidatlar TAHSİL EDİLDİ 

Bir çok ikazlara rağmen uzun zamandır aidat ödemesi yapmayan sakinlerimiz hakkında, hiç arzu etmediğimiz halde hukuki işlem başlatılarak, tahsilatlar yapıldı ve yapılmaya devam ediliyor. 

 

Belediyeye on bir adet PROJE VERİLDİ 

Sıkı takip sonucu 11 proje tespit edilerek, Belediye ile yapılması için görüşmeler yapıldı. Ancak henüz hiç bir netice alınamadı. 

 

Su şebekesi için İSKİ DEVREYE SOKULDU 

İSKİ’yle, yer altı şebekelerinin ve su kaybına sebep olan boruların tamiri için görüşme ve yazışma yapılarak, tamiratın icrası için yazılı söz alındı. 

 

İkinci bir hat çektirildi 

TEDAŞ ile görüşülerek, Sitede sık sık kesilen elektrikler için, ikinci bir hat çekilmesi sağlandı. 

 

Kapıcı dairelerine yakın takip 

Kapıcı dairelerini ihtiyacı dışında depo vs gibi kullanıp menfaat temin etmeye çalışanlar için hukuki takip başlatıldı. 

 

Özel iş takibine mani olundu 

Güvenlik faaliyetlerinin düzene konmasının ardından, teknik ekibin çalışması da kontrol altına alındı, Sitede özel ek iş yapmak isteyenlere mani olundu. 

 

Mesai saatinde ek iş yapmanın önüne geçildi 

Çalışma ve mesai saatlerinde başka iş yapma, hurda toplayarak ek gelir elde etme faaliyetlerinin yapılmaması hususunda tedbirler alındı. Elektronik takiple teknik ekip denetlendi. 

 

Park yerlerinin başkaları tarafından kullanılmasının önüne geçildi 

Sitemizde boş park alanlarını, araç park yeri gibi kullanan araç kiralama şirketleri tesbit edilerek, hukuki işlem başlatılıp, böyle araçların park yerlerinden çıkarılmaları sağlandı. 

 

Kullanılmayan eski araçlar park yerlerinden çıkarıldı 

Sitemizde yıllardır park yerini işgal eden eskimiş, köhnemiş araçların sahiplerine ulaşılarak ve takip edilerek, Site dışına çıkarılmalarına nezaret edildi. 

 

Gençlerimizi tuzağı düşürmek İSTEYENLERE MANİ OLUNDU 

Narkotik ekiplerle ortak çalışmalar yapılarak, savcılıkla iş birliği halinde, Sitemize dışarıdan gelerek satış yapmak isteyen gruplar yakalatıldı. Bazılarının kanuni takipleri devam etmektedir. 

 

Kanunsuz araç kullananlar POLİSE BİLDİRİLDİ 

Sitede kanunsuz araç kullanan gençler, Site sakinlerimizin şikayeti üzerine polise bildirildi. 

 

Belediyeye Kültür Merkezi MÜRACAATI YAPILDI 

Site gençlerine çarşı Yönetim Binasının üst katına, “ Bir kat daha çıkmak“ sureti ile Kültür Merkezi yapılması için, Belediye’ye teklif verildi. Henüz hiç bir müsbet gelişme kaydedilemedi. 

 

İstenmeyen kişiler takip altına alındı 

Sitemiz içinde yabancı gruplar, art niyetli kişiler, camilerde dilenmek isteyenler takip altına alındı. 

 

Hırsızlık son derece azaldı 

Hırsızlık olayları yok denecek kadar azaldı. Blok kapı önlerine konan kameralar ve şimdi de asansörlere konulacak kameralar, hırsızların teşhis ve takibinde faydalı olmaya başladı. 

 

Sitenin huzurunu kaçıranlar SİTE DIŞINA ÇIKARILDI 

Sitemizde araç egzozu ile kasıtlı olarak gürültü yapan, öbek öbek toplanıp yüksek sesle geç vakitlerde kavga, gürültü yapanlar ikaz edilerek, bazen polis nezaretinde Site dışına çıkarıldı. 

 

Yürüyüş yolu için PROJE VERİLDİ 

Site genelinde yaya yürüyüş yolları yapılması için, hazırlanan proje Beylikdüzü Belediyesine teklif olarak verildi. Henüz bir gelişme kaydedilemedi. 

 

Yangın hidratlarının değişimi için çalışma

Eskiyen yangın hidratlarının değiştirilmesi için çalışma başlatıldı. İSKİ ile takip ediliyor. 

 

Yol düzenlenmesi için müracaat 

Site dışından geçen ve okul çıkışlarında çocuklarımız için problem ve tehlike arz eden, yol düzenlemesi için; Belediyeye teklifler götürüldü. Henüz gelişme kayıt edilemedi. Aynı şekilde Pazar yerinin tıkanıklığı için çözüm teklifi götürüldü. 

 

Çiçek dikimi gerçekleştirildi 

Çevre düzenlemesi için, eksikler Belediyeye bildirildi. Seçim öncesi Belediye ekipleri çiçek dikim çalışması yaptılar. Belediyeye yazılı ve sözlü teşekkür edildi. 

 

Teknik Servise araç alındı 

Sitemizin bütün teknik ihtiyaçlarını karşılamak için koşturan Teknik Servise, römork taşıması için araç alındı. 

 

Kaçak su kullanımı önlendi 

Bina ve blok girişlerinde keyfi kullanıma karşı, kaçak suya müsait su vanaları tek tek kapatıldı ve lehimlendi. 

 

Bahçe katlarında hırsızlığa karşı tedbir 

Bahçe kat dairelerine, hırsızlığa mani olması için, dışarıdan açılamayan basit kilitleme sistemi montajı başlatıldı. 

 

Tapu kayıtları düzeltildi 

Tapuya yanlış tescil edilmiş bazı sakinlerimizin tapu kayıtları, hukuk servisimizin, uzun gayret ve takipleri ile düzeltildi. 

 

Fahri Trafik Müşavirliği için müracaat edildi 

Site genelinde kasıtlı olarak ve ehliyetsiz hatalı araç kullananlara ceza verilmesini kolaylaştırmak için, Fahri Trafik müşavirliği müracaatı yapıldı. 

 

Uyum ziyaretleri yapıldı 

Sosyal bakımdan sıkıntı çeken, komşuları ile geçimsiz olan ailelere heyet halinde gidilerek, akşam ziyaretleri yapılmak suretiyle, bu sıkıntılarının giderilmesine çalışıldı, Müspet neticeler alındı. 

 

Kurslar gerçekleştirildi 

Dış cephe ve çatı çalışmaları için, iş güvenliği ve yüksekte çalışma kursları yapıldı, sertifikalar alındı.

 

Paratoner için destek olundu 

Villalar bölgesinde ihtiyaç duyulan paratoner çalışması için, maliklere teknik destek verildi. 

 

Kimlik bildirimi sağlandı 

Uzun zamandır kimlik bildirimi yapmayan sakinlerimize ulaşılarak kimliklerinin tespiti teyit edildi. Hâlâ az da olsa, ulaşılamayan sakinlerimize giderek, noksanlıkları çözmek için çalışılıyor. 

 

Hukuki işlem başlatıldı 

Site yönetiminin samimi ve iyi niyetli ikazlarına rağmen, aidat ve asansör paralarını ödemeyeceğini beyan ve mevzuata aykırı hareket eden. çok az sayıdaki bazı Site sakinlerimiz hakkında, hiç arzu etmediğimiz halde, hukuki işlem başlatıldı. 

 

Web sitesi kuruldu. 

Site sakinlerinin, Site Yönetimi’nin aldığı kararları ve Site ile ilgili gelişmeleri, haberleri daha çabuk öğrenmesi, aidat ödemelerini en kolay şekilde yapabilmesi için, www.ihlasmarmaraevleri1.com adresli web sitesi kuruldu.

 

İhlas Marmara Evleri 1. Kısım Huzur Veren Yaşam Alanı 2020